İş Dünyası

AVRUPA’DAKİ DEV ERZURUMLULAR.

Erzurum’u Türkiye başta olmak üzere dünyaya tanıtan, aynı zamanda sevdiren Erzurum’un değeri, Sanatçılarını yazmaya kalksak satırlar yetmez.  Bu sanatçılardan Acun Ilıcalı,  televizyoncu, sunucugirişimci, uluslararası yapımcı ve iş insanıdır. Televizyon kanalları TV8 ve TV8,5'un, dijital platform Exxen'in sahibi, ABDMeksikaRomanyaMacaristanBrezilyaKolombiya ve Yunanistan dâhil dünyadaki pek çok ülkede prodüksiyon şirketleri bulunan, dünyanın önde gelen televizyon kanallarına prodüksiyonlar yapan ve çalıştığı kanallara yayın stratejileri geliştiren Acun Medya Grubu'nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.

Acun Ilıcalı’nın yanı sıra Bir başka değer Yalçın Akbulut’tur.  Yalçın Akbulut, Fantaazi Müzikte çığır açan çalışmalara imza atmıştır. 2013 Kral Tv müzik ödüllerinde en iyi Fantezi müzik ödülünü alarak başarılı bir çıkış yapan Akbulut. Müzik hayatının devamını Avrupa sahnelerinde sürdürmüştür. Bu ülkeler; Almanya, Polonya, Norveç, Hollanda.. Tv programı yapıp, çeşitli Avrupa ülkelerinde konserler vererek sevenleri ile buluşmuştur. Can Erzurum, Alayına Gider, Ayrılmayalım, Bilmeyecek, Yılan gibi şarkıları ile müzik listelerinde önemli başarıya imza atmıştır. Şuanda ise Vatan Tv kanalında “İki Devlet Tek Millet” Müzik programı ile sevenleriyle buluşmakta.

Bir diğer ünlü Nusret Gökçe’dir. Nusret Gökçe , Türk kasap, şef ve restoran işletmecisi. Et pişirme ve tuzlama şekli nedeniyle Salt Bae adıyla anılmaya başlandı ve bir internet fenomeni hâline geldi. Nusr-et isimli restoran zincirinin sahibidir. Dünyanın birçok noktasında şubesi bulunmaktadır.

AVRUPA’DAKİ DEV ERZURUMLULAR.