Gündem

Boğaz tek yönlü trafiğe kapatıldı!


Çanakkale Boğazı, 6 büyük geminin geçişinden dolayı tek yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı.


Boğaz geçiş planlaması kapsamında, Çanakkale Boğazı Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü (VTS) tarafından kuzeyden güneye seyredecek konteyner gemileri ve tankerler için hazırlık tamamlandı. Bu kapsamda Panama bayraklı 3, Bahama Adaları, Nijerya ve Almanya bayraklı birer gemi için boğaz tek yönlü kapatılarak çeşitli önlemler alındı.


En küçüğü 277, en büyüğü 399 metre boya sahip 6 geminin geçişlerini tamamlamasının ardından boğaz trafiğinin saat 18.00'de normale dönmesi planlanıyor.


Gemiler geçişleri ise Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne (KEGM) ait römorkörler refakatinde gerçekleştireceği düşünülüyor.

[30/12 15:41] +90 531 874 34 93: Karaköy'de facianın eşiğinden dönüldü!


İstanbul Karaköy'de "U" dönüşü yapmak isteyen otomobil kazaya neden olurken, savrulan araç yayaların arasında daldı.


İstanbul'un Beyoğlu ilçesi Karaköy mevkiinde ticari aracıyla seyir halinde olan sürücü Yaşar Ü.,, yasak olan yerden "U" dönüşü yaptı. Bu sırada arkadan gelen taksi, hızını alamayarak araca çarpınca, araç sürücüsünün kontrolünden çıktı. Demir ve beton dubaları yıkarak kaldırıma çıkan otomobil, yayaların arasına daldı.


Panikle etrafa kaçışan yayalardan 2'si yaralandı. İhbar üzerine çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar ilk müdahalenin ardından Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.


Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, kazayla ilgili inceleme başlatıldı.