Gündem

Faruk Çelik: "2023 seçimleri Biden ile Tayyip Erdoğan arasında yarış olacağı bir seçimdir"

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı AR-GE ve Eğitim Başkanlığı koordinasyonunda; “”Bu Hikayenin Kahramanı Sensin” mottosuyla başlatılan ve Türkiye’nin her şehrinde düzenlenen, ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları, il ve ilçe yönetimlerini kapsayan “Teşkilat Akademisi Eğitim Programı Balıkesir'de gerçekleşti.


Teşkilat Akademisi programı kapsamında Faruk Çelik,  '2023 seçimleri Biden ile Tayyip Erdoğan arasında yarış olacağı bir seçimdir açıklamasında bulundu.'


Eski bakan Faruk Çelik'in konuşmacı olduğu Teşkilat Akademisine binlerce insan katıldı. Çelik yaptığı konuşmada şu sözlere dikkat çekti.


Çelik,  "yani böyle bir şey olabilir mi, olamaz. Tam tersine  Biden bilmem kimlerle birlikte iktidarı, Tayyip Erdoğan'ı indireceğiz diyor." Dedi.


Çelik sözlerine şöyle devam etti;


"Bunu açık açık söylüyor. Gizli söylemiyor. İndireceğiz diyor. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı da aynı şeyi söylüyor. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı diyor ki; Ulusal ve Uluslararası karar vericilerle belirlenecek adayların arkasında durarak 2023 seçimlerini alacağız diyor. 

Bu 2023 seçimleri Tayyip Erdoğan ile Biden'ın yarışacağı  bir seçimdir."