KÖŞE YAZISI

Bursa Ak Partiye açık mektup

Bursa Ak Partiye açık mektup

Pınar AYDIN


Bursa Ak Partiye açık mektup

 

19 yıldır insanlar Ak Parti teşkilatında canhıraş çalıştı/çalışıyor..

Vekilinden, başkanına, mahalle kadın kollarından gönüllülerine kadar. Ama son 5 yıldır Ak Parti teşkilatları çalışmıyor, yıllardır kapımızı çalmıyor,  Cumhurbaşkanı seçimi tek başına alıyor,  kibir abideleri sarmış  gibi türevden iddialar, yazılar havada uçuşuyor. Evet, böyle bir problem var mı az da olsa var. Lakin bazı kişilerin bunu fazla köpürttüğünü, kişisel çatışmasını genellemeye entegre ettiğini düşünüyorum. İş verilmediği yada verilemediği için bir ağız dolusu sinkaflı  cümlelerle muhalif olup başka partilere girenleri de biliyorum. Daha da ileri gidelim. Bursa'da muhalif bir oartinin başkanı Ak Partiden  kopmuş/küsmüş insanlara belediye ve büyük firmalarda iş sağladığı, bazı mahalle derneklerine destek verdiği  lakin Ak Parti üyelerinin kendi parti temsilcilerinden  iş sağlayamadığı kulağıma geldi. Bilâkis muhalif partinin liderinin referansı ile CHP ye gönül vermiş ama Ak Parti üyesi olan kişileri de biliyorum/tanıyorum..

Haliyle kişisel hayal kırıklığı yaşayanlar, mağduriyeti giderilemeyen Ak Parti seçmeninin muhalif partilerden iş istemesi kaçınılmaz oluyor. Üstüne pandemi ve sosyal etkilerin verdiği negatif pozisyon olunca seslerin çok çıkması teşkilatın değil yöneticilerin yeterince dinleyememesi altında yattığını düşünüyorum.

Halkın eksen kaymasına karşı  davaya ihanet etti söylemi geliştirmek yerine ‘geri kazanılması’ gerekir. Sosyal medyada azıcık eleştirenleri hain diye yaftalamak politikadır ama dava amacı taşımaz. Bu üslup terk edilmeli. Hele Z-kuşağı aklı bunu asla kabul etmez. Z-kuşağı için farklı bir dil geliştirilmeli ve sn. Davut Gürkan bunu çok iyi başarıyor.

 

 Bursa Ak Parti İl Başkanı Davut Gürkan'a buradan sesleniyorum. Zira samimiyeti, çabası, gençlerle iletişim dili mükemmel ve Ak Parti de birlik ve beraberliği profesyonelce sağlayacak pragmatik  lider vasıflarını taşıyor.

Kendisi ile istişare etmek ve sorunları bir de benden Pınar Aydın’ın dilinden duymasını rica ediyorum.

Selam ve dua ile..