KÖŞE YAZISI

Kamera Ve Tripod; Olursun Zort

Kamera Ve Tripod; Olursun Zort

Pınar AYDIN


Epeydir yazılarıma ara vermiştim. Yoğun ve çetrefilli bir süreç geçirdim. Şimdi ise hayatımın en kritik haftalarından birini yaşıyorum.

Herkesin malûmu .. Eşim kritik bir Aort Damar ve Kapakçık ameliyatı geçirdi. Dün yoğun bakımda görme şansım oldu. Bu hakkı tanıyan Kalp Damar Op.Dr. Nail Kahraman beyefendiye ve yakınen ilgilenen Bursa Şehir Hastanesi Muhammed İkbal Bakırcı dostuma binlerce kez teşekkürü bir borç bilirim. Durumu çok iyiye gidiyor. Bu süreçte arayıp soran, mesaj atan, dua eden, yanım da olan herkese teşekkürü bir borç bilirim..

 

Sadece benim gündemim değil çetrefilli olan. Devletin gündemi dahil Sedat Peker'in dış destekli operasyonu ile şaşkınliğa uğradık. Neyse ki bu şaşkınlığı üzerimizden çabucak attık. Peker'in açıklamalarına cevap vermek bence çok büyük bir  hata idi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; bir suç örgütü liderini kaale almamalı ve gündeme sokmamalıydı.

Bana göre Peker operasyonu dış mihraklı olduğu kadar (konuşturma operasyonu)dur. Devlet aklı bunu fark etmiş olacak ki artık gündem yapmıyor.

Dolayısıyla Peker'in hedefi havada kalıyor ve sessizlik ile dağılıyor. Eskisi gibi muhalefette heyecanda bırakmadı. Artık pek gündemlerinde değil. Peker patladı. Iddiaları küçüldü. Zaten Magazinsel ve manipulasyona dayalı  operasyonun sonu başka bir durum ile sonuçlanamazdı.

 

******************

 

Balon söndü.

Baronlar ifşa oldu.

Devlet daha da güçlenerek çıktı.

*******************

Sürprizlerde var. Nede olsa devlet aklı.

Kamera ve tripod birilerinin münasip yerlerinde patladı..

 

Şimdilik, selam ve dua ile...